sobota, 12 kwietnia 2014

Recenzja Trafnego Wyboru


 Jako wierny fan J.K.Rowling sądzę, że warto jest mieć w swojej kolekcji każdej jej dzieło. Twórczość pisarzy nie może być zamknięta na zawsze w książkach z których zasłynął. Pisarz potrzebuje oderwania się od świata, który stworzył, aby zacząć budować nowy. Wiele fanów Jo na pewno pomyślało, że nie napisze już nic ciekawego. Ci ludzie są w błędzie! Doskonale pamiętacie jak Jo przeżywała zakończenie Harry'ego? Jednak jest pisarką i musi pisać bo taki talent nie może się zmarnować.
 15 listopada 2012 roku na półkach polskich księgarń trafiła pierwsza książa dla dorosłych pod tytułem ,,Trafny wybór".


 Pomimo, że ta książa jest dla dorosłych postanowiłem ją kupić. Tak więc dwa tygodnie po premierze ,,Trafny wybór" był już mój!
 Od razu zabrałem się za jej czytanie. Wbrew moim założeniom czytanie jej szło mi opornie. Nie dlatego, że treści były nie ciekawe (wręcz przeciwnie) tylko, dlatego że każdy rozdział opowiadał inną historię innych ludzi (tzn. że pierwszy rozdział jest o innych ludziach, drugi o innych, trzeci o innych, a czwarty znowu o tych pierwszych) Pogubiłem się i nie czytałem już Trafnego wyboru (czasami raz na kilka miesięcy przeczytałem rozdział lub dwa). Trafny wybór poszedł w zapomnienie, ponieważ po przeczytaniu połowy książki nadal nie wiedziałem kto jest kto.
 Minął rok, a książka nadal była nie przeczytana. Nadszedł kwiecień i coś się stało, że sięgnąłem po książkę i w ciągu krótkiego czasu przeczytałem ponad połowę aż do końca! Gdy zacząłem ją czytać systematycznie to wiedziałem kto jest kto (jednym słowem odnalazłem się). Nie zniechęcajcie się po przeczytaniu kilku rozdziałów, przecież zawsze człowiek na początku nie może się odnaleźć.
 Wracając do treści... Czytając ją byłem w szoku, Jo zastosowała słownictwo, którego w życiu bym się po niej nie spodziewał. Świat Trafnego wyboru jest ponury i pokazuje świat ze złej strony, ale przynajmniej historia jest taka życiowa. Było również kilka scen, które mnie totalnie zszokowały, w końcu to specjalność Jo :)
 Historia toczy się w okół kilku rodzin z miasta Pagford i okolic, ale akcja jest ciekawa i polecam ją każdemu kto lubi dzieła z pod pióra Jo! Ta książka to naprawdę TRAFNY WYBÓR!


 

2 komentarze:

 1. Świetna recenzja książki i bardzo fajna zmiana kolorystyki strony. Cieszę się, że jednak nas nie opuściłeś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! :)
   Dlaczego miałbym was opuścić? :o

   Usuń