niedziela, 25 maja 2014

Jestem wściekły!

Na początku mojego kolekcjonowania myślałem, że każdy aktor odpisuje na list swoich fanów. Przeżyłem wielkie rozczarowanie gdy zobaczyłem sporą część, która nie odpisuje, są to przede wszystkim młodzi aktorzy tacy jak Tom Felton czy Evanna Lynch. Przeżyłem jakoś myśl, że nie wszystkie autografy uda mi się zdobyć przez drogę pocztową, ale nawet z aktorami, którzy odpisują mam wielkie przygody. 
 Wystarczy, że wspomnę o kilku aktorach, którzy odpisują na listy fanów, ale... No właśnie jest jakieś ale.


Miriam Margolyes - W wakacje moja mama wysłała za mnie list do niej.Jak każdy wie Miriam podpisuje zdjęcia, a jej asystenci odsyłają je do fanów. Trwa to zazwyczaj od dwóch tygodni do dwóch miesięcy. Na pierwszą prośbę nie dostałem autografu do dziś, kolejną prośbę wysłałem w grudniu, niestety z tym samym zakończeniem. Powodem jest prawdopodobnie to, że Miriam przeprowadziła się do Australi i rzadko przyjeżdża do UK, ale co to za różnica skoro rozsyła PS, a nawet czasami podpisuje zdjęcia nadesłane przez fanów. Nie mam pojęcia, dlaczego nie odpisała. Może kiedyś spróbuję jeszcze raz. 
 Natalia Tena -Również w tym samym czasie moja mama wysłała list do niej, która odpisuje po około 2 miesiącach. Jak się okazało, Natalia w tamtym czasie była na planie ,,Gry o tron" aż do grudnia. Nie dostałem odpowiedzi na tamten list mimo, że aktorka zaczęła znowu odpisywać. Nie dawno  wysłałem do niej list ponowienie i mam nadzieję, że się uda.
 Timothy Spall - sytuacja w której są rozsyłane PS i również nie powinno to trwać długo, a jednak. Na odpowiedź od niego czekam już od października. Powodem może być stara wersja IRC, którą wysłałem.


Imelda Staunton - pisałem do niej pod koniec sierpnia i spodziewałem się autograf po dwóch miesiącach. Na fm zaobserwowałem, że Imelda zaczęła później odpisywać no, ale nie przez 9 miesięcy! Wątpię, że dostanę kiedykolwiek odpowiedź na ten list, ale na pewno spróbuję ponownie.
Fiona Shaw - Kolejny list, który został wysłany przez moją mamę. Na pierwszą prośbę nie otrzymałem nigdy odpowiedzi. A na drugą dość szybko, niestety nie otrzymałem podpisanego zdjęcia, tylko moje dwie kartki z bloku technicznego, które wkładam do koperty zwrotnej. Wniosek jest jeden, Fionie wyczerpał się marker.
Roger Lloyd-Pack - Tego aktora nigdy nie zapomnę odpowiedź, którą od niego dostałem była zaskakująca. Prawie całkowicie starty autograf, przeżyłem wielki szok, ale odważyłemm się spróbwać  jeszcze raz i wszystko się dobrze skończyło.


Michael Gambon - trudno jest wpaść w jego gusta, aktork odpisuje na listy, ale na te, które są estetyczne, jednym słowem porządne. Sir. Gambon był pierwszym z aktorów o którym pomyślałem, więc wysłałem do niego list w czerwcu 2013r. a teraz już wiem, że nie mam szans na otrzymanie odpowiedzi na tamten list. Na szczęście nie poddałem się i stworzyłem drugi list (lepszy) i ponownie wysłałem.
Guy Henry - gra od jakiegoś czasu w serialu co ozacza, że jest podany adres VV. Oczywiście spróbowałem do niego napisać i wysłaem lit na adres VV. Nie dawno zauważyłem, że adres ten zniknął, są dwie opcje albo aktor zabrał listy ze sobą do agencji albo zostały i Guy zabierze się za nie w następnym sezonie lub je wyrzuci, bądź RTS.
Scarlett Byrne - jest naprawdę miła dla swoich fanów, na odpowiedź od niej czeka się ponad sześć miesięcy, ale warto ponieważ aktorka nie tylko podpisuje zdjęcia, ale także pisze kilka słów od siebie na kartce. Nie dawno zmieniła agencję, która jest w USA, a wcześniej była w UK. Oznacza to, że aktorka przeprowadziła się, ciekawe jest co zrobiła z listami, których niezdążyła jeszcze otworzyć? Albo je zostawiła allbo zabrała ze sobą co jest mało prawdopodobne.Arben Bajraktaraj - kiedyś widziałem, że ktoś po napisaniu maila na adres agencji otrzymał jego autograf. Postanowiłem, że też napiszę do niego na maila, w odpowiedz dostałem adres agencji (który jest na fm). Zauważyłem także, że odpisał kilka razy na listy fanów po dwóc tygodniach, a ja czekam ponad pół roku...

Michelle Fairley - odpisuje zazwyczaj po dwóch miesiącach a ja czekam trzykrotnie dłużej...
Brendan Gleeson- rozsyła PS, więc powinno to iść  sprawnie, widziałem, że większość odpowiedzi przychodziło po czterech miesiącach,a czasem po jednym. No niestety w moim przypadku, nie przyszło po takim czasie. 

Jak można zauważyć problemy są nie tylko z tymi aktorami, którzy rzadko odpisują (albo wcale), ale także z tymi, którzy pamiętają o  swoich fanach. Chociaż prośby, które wysyłamy idą drogą pośrednią przez Pocztę, zdarza się, że czasami się gubią w końcu są to przesyłki nie rejestrowane i się tak zdarza. Na pewno jest to odpowiedź  na pytanie ,,dlaczego nadal czekam na ich autografy?''. 
 Inną możliwą opcją jest to, że moje pierwsze listy były słabe, a raczej beznadziejne, to pewni też częściowo się przyczyniło.
 Moje koperty w ów czas nie były także idealne i nie wyróżniały się niczym szczególnym, więc może część aktorów dogrzebie się do mojego listu trochę później. 
 Mimo wszystkiego jestem wściekły, ale nie na aktorów, tylko na siebie, że nie dałem z siebie wszystkiego. Jeśli nie dostanę żadnego  autografu od tych aktorów po roku od wysłania, to spróbuję jeszcze raz, a wtedy będę miał większe szanse na wymarzone autografy :)


4 komentarze:

 1. Ja wysłałam list (nie omieszkam dodać, ze jeden z moich najlepszych) do Dame Maggie Smith około 6 miesięcy temu i do dziś nie dostałam odpowiedzi. Nie mam do niej żalu lecz trochę to denerwujące, że prawie wszyscy dostali autograf oprócz mnie ;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie masz czym obwiniać Dame Smith, bo ona odpisuje na każdy list i to dość szybko bo nawet po 3 tyg. możliwe jest, że Twój list się gdzieś zagubił na którejś poczcie, a te listy nie są rejestrowane. Spróbuj jeszcze raz, powinno się udać, a za niewilkie pieniądze można zyskać coś naprawdę cennego :)

   Usuń
  2. Tak wiem i dzięki za motywację. I tak wielki szacunek, że ma czas na odpisywanie ;)

   Usuń
  3. Od Dame Smith już dawno w ogóle nie było odpowiedzi, więc nie masz powodów się obawiać, że to Twój list został zignorowany.

   Usuń