piątek, 25 października 2013

                  Utracone marzenia


Przepraszam, że post nie pojawił się w środę, ale internet mi nie działał.
   Każdy kto kolekcjonuje autografy zwłaszcza od aktorów z Harry'ego  Pottera, chciałby w swojej kolekcji posiadać wszystkie podpisy potterowej obsady. Oczywiście jest to możliwe, ale tylko częściowo, ponieważ nie każdy aktor odpisuje na listy fanów. 
  Już po otrzymaniu pierwszej odpowiedzi spisałem aktorów do, których chcę napisać listy. Wywołałem wszystkie zdjęcia i ozdobiłem wszystkie koperty nie wiedząc, że niektóre fotografie pozostaną na zawsze ,,puste''.
To jest przykre, że nie mają czasu dla swoich miłośników. Tematem dzisiejszego postu są autografy, których nie można zdobyć drogą korespondencyjną lub jest to bardzo trudne. Zaczynajmy:

             
                Daniel Radcliffe/Harry Potter  Jest to najbardziej pożądany podpis. Marzeniem każdego fana jest napisanie listu do tego aktora. Niestety jeśli się pisze list na adres agencji to w 100%  otrzyma się odpowiedź PP. Większe szanse daje napisanie na adres VV, ale również nie ma pewności, że otrzyma się prawdziwy autograf ja pisząc na adres teatru otrzymałem PP. Znam tylko kilka osób, którym udało się zdobyć prawdziwy autograf  po napisaniu listu na adres VV .
Wskazówka : List musi być bardzo dobry, żeby Dan odpisał z adresu VV. 

                 Rupert Grint/Ron Weasley Nie wiem za dużo w sparwie VV, jest to możliwe, ale ten adres pojawia się bardzo rzadko. Wtedy szanse są nawet 80% na zdobycie prawdziwego podpisu. 
 Wskazówka: pisząc na adres agencji Rupert można otrzymać PP oraz wydrukowany liścik. Radziłbym jednak czekać na adres VV.

         Emma Watson/Hermiona Granger
Tu was zaskoczę. Na fanmail.biz nie ma praktycznie żadnych informacji z wyjątkem tego, że jedna fanka otrzymała podpisane zdjęcie ( to, które wysłała) osobiście przez aktorkę.
Wskazówka:  Szansę są niewielki na otrzymanie odpowiedzi z adresu agencji, jednak nie oznacza to, że jest to nie możliwe. List musi być bardzo dobry, żeby Emma odpisała. Aczkolwiek polecam adres VV. 

                Tom Felton/Draco MalfoyNa fanmail.biz jest podany błędny adres. Natomiast 90%  pewności na otrzymanie prawdziwego podpisu jest wysłanie listu na adres VV Wskazówka: Nie ma sensu wysłanie listu na adres błędnej agencjiTrzeba cierpliwie czekać na adres VV.

            Evanna Lynch/Luna LovegoodAutograf prawie nieuchwytny. Adres na fanmail.biz również błędny, ale szansą jest napisanie na VV. Nie dawno wysłałem list na adres VV, ale nie otrzymałem odpowiedzi ( tylko kilka osób zdobyło podpisy pisząc na ten sam adres)
Wskazówka: Pisanie na VV jest najlepszym sposobem na zdobycie prawdziwego autografu (chociaż nie zawsze pewnym).   

           Bonnie Wright/Ginny WeasleyAktorka rozsyła tylko PP nie ma szans, że podpisze zdjęcie.
Wskazówka: Próbujcie na VV

                Katie Leung/Cho Chang
Aktorka nie odpisuje ze swojej agencji, nie rozsyła PP.

Wskazówka: Próbujcie na VV są szanse.

               Gary Oldman/Syriusz Black
Wszystcy aktorzy przyznali, że od początku chcieli zagrać w Harrym. Natomiast Gary szczerze powiedział, że Syriusza zagrał tylko dla pieniędzy ponieważ miał dużo rachunków do spłacenia. To bardzo przykre. Wogóle nie odpisuje na listy swoich fanów.
Wskazówka: nie ma sensu pisania listu do tego aktora. Jedynym sposobem na zdobycie autografu jest zdobycie go osobiście lub kupienie na ebayu.

               David Thewlis/Remus LupinJedyne co mogę powiedzieć to, że aktor nie odpisuje z agencji. Szansą (tak jak w wielu przypadkach) jest napisanie na adres VV.
Wskazówka:Napiszcie na adres VV .

             Warwick Davis/Filius FlitwickAktor prawdopodobnie wogóle nie odpisuje. Jedynym sposobem jest kupienie go na oficjalnej stronie Warwicka. Cena autografu : 20 funtów (ok. 100 zł)

Wskazówka: Nie kupujcie autografu. Być może aktor kiedyś zacznie odpisywać na listy fanów.

              Alan Rickman/Severus Snape
Dobra wiadomość Alan odpisuje ze swojej agencji, ale szanse są nie wielkie ,ponieważ aktora często nie ma w kraju . Jest 20% , że aktor odpisze ze swojej agencji (jeżeli nie, możecie liczyć na odesłanie
waszego listu RTS spowrotem do was ) 
Wskazówka: Najlepiej pisać na adres VV szanse są 100% ,że aktor odpisze . Przestroga dla tych, którzy nie wiedzą w liście nie należy wspominać o roli Snape'a oraz nie wolno wysyłać zdjęć Severusa, ponieważ aktor go nie podpisze. Najlepiej wysłać inne zdjęcie. 


         Robbie Coltrane/Rubeus Hagrid
Aktor rozsyłający PP. Uważa ,że fani chcą ,,zarobić" na jego podpisie dlatego nie podpisuje zdjęć.
Wskazówka: prawdziwy autograf można zdobyć tylko osobiście lub kupić na ebayu.

           Devon Murray/Seamus Finnigan
Wiadomo tylko tyle, że ten aktor odpisuje tylko z VV.

Wskazówka: Piszcie na adres VV.


        George Harris/Kingsley Shacklebolt
Tylko jedna osoba zdobyła autograf pisząc na adres agencji. 

Wskazówka: można spróbować napisać do agencji, ale radziłbym jednak poczekać aż pojawi się adres VV.


         Michael Gambon/Albus Dumbledore
Owszem sir. Gambon odpisuje, ale jest bardzo uczulony na błędy. List musi być doskonały, na wysokim poziomie, bez żadnych błędów i estetyczny. Wysłałem do niego list w czerwcu, ale nie sądzę, że otrzymam odpowiedź, ponieważ zrobiłem kilka błędów.

Wskazówka: Napiszcie porządny list z pomocą znawcy angielskiego (nie internet). Wtedy powinno się udać.

                           J.K.Rowling W tym temacie warto wspomnieć o Jo. Musicie wiedzieć, że wystarczy wysłać sam list do pisarki z prośbą o autograf aby go otrzymać. Jest jedno ale Jo rozsyła podpisane zdjęcia, które wcześniej podpisała (są jak najbardziej prawdziwe). 100% pewności, że otrzymamy odpowiedź, ale jest kilka opcji. Można dostać list od agentki, która przeprasza, że Jo nie może odpisać, wydrukowany list ogólny do fana, biografię, najczęściej zadawane pytania lub autograf. Opcji jest wiele.
Wskazówka: napiszcie długi i kolorowy list. Sami widzicie jak wielu aktorów nie odpisuje, a nawet jeśli odpisują to trzeba się nieźle przygotować, aby wszystko poszło po naszej myśli. Ważne jest aby się nie poddawać,bo przecież wszystko może się zmienić i aktor może w końcu zacząć odpisywać. 

   Pamiętajmy szczególnie o tych aktorach, którzy odpisują na każdy list fana. Powinniśmy być im wdzięczni za to, że o nas pamiętają.

Zdjęcia pochodzą ze strony : http://www.phoenix-entreprise.com/harry-potter-and-the-order-of-the-phoenix.php

24 komentarze:

 1. Nigdy nie ma 100% pewności, na otrzymanie jakiekolwiek odpowiedzi.
  Do tego część podanych przez ciebie informacji nie jest prawdziwa. Moim zdaniem nie powinieneś zabierać się tematy o których wiesz niewiele i wprowadzać ludzi w błąd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że nie ma 100% pewności są to tylko moje przypuszczenia. Które informacje (według ciebię) nie są prawdziwe ?

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a kto jest takim aktorem co jest najmiejsze prawdobodobieństwp że dostanie się od niego autograf(pytam z ciekawości)

   Usuń
  2. Zdecydowanie Gary Oldman. Na zdobycie autografów pozostałych aktorów są przynajmniej minimalne szanse. Natomiast Gary w ogóle nie odpisuje :/

   Usuń
  3. Jeszcze Emma i Robbie.

   Usuń
  4. Co do Emmy to da się zdobyć jej autograf drogą pocztową. A Robbie również może podpisać zdjęcie przez VV są chociaż minimalne szanse ;)

   Usuń
  5. Emma od lat nie podpisuje VV. Od Robbiego w ogóle nie widziałam sukcesu VV.

   Usuń
  6. Jeden z kolekcjonerów zdobył autograf Emmy po przez drogę pocztową
   http://harry-potter-kolekcja.blog.onet.pl/2008/01/29/emma-watson/
   Kiedyś widziałem, że ktoś zdobył autograf Robbiego po przez napisanie listu na VV.

   Usuń
  7. Znam ten blog doskonale. Spójrz kiedy to było. Przezost lata nie pojawił się sukces od Emmy. Ok a gdzie widzałeś i w którym roku to było?

   Usuń
  8. Ale czy to oznacza, że nie ma szans? To był przykład, że Emma odpisała i może się to powtórzyć kiedyś w przyszłości. A Gary? Nie odpisuje w żaden sposób. Zdobyty autograf od Robbiego widziałem na jakimś brytyjskim blogu sukces pochodził aż z 2009 roku. :/

   Usuń
  9. Idąc takim tokiem myślenia to od Garego też są szanse, bo może w każdej chwili mu się odwidzi i chwyci fanowską pocztę.
   Co do Rickmana to też się nie zgadzam z Twą wypowiedzią. Mały reaserch zrobiłeś przed tym artykułem. Trzeba było bardziej poszperać, bo od niedawna zbierasz podpisy.

   Usuń
  10. Owszem Garemu może (kiedyś) się odechce ignorowania poczty fanowskiej. Należe patrzeć co jest teraz, a nie w przyszości.
   Masz jakieś dodatkowe informacje na temat Alana ?

   Usuń
  11. Np to, że widziałam podpis na zdjęciu Snape'a i to nie sprzed wielu lat. Wiem też, że wspominanie o roli Snape'a w liście nie skreśla Cię z otrzymania jego podpisu.

   Usuń
  12. Ja też widziałem podpisane zdjęcie Snape'a. Informacje mam z bardzo zaufanego źródła (z pewnego bloga) na, którym taka informacja jest.

   Usuń
  13. To ciekawe, bo w moim liście był poruszony temat Snape'a. Nawet spory fragment. A jakoś autograf p. Rickmana jest w mej kolekcji.

   Usuń
  14. Uwierzyłem w tą informację, że Alan "nietoleruje" Snape'a. Jednak ta informacja jest nie prawdziwa. Twoje argumenty są na tyle mocne, że nie pozostaje mi nic inego jak uwierzyć Tobię :D i wiem kim jesteś ;)

   Usuń
 3. Drogi Patryku! Mam do Ciebie kilka pytań, jednak nie chcę ich zadawać w komentarzu, więc jeśli mógłbyś do mnie napisać, byłabym wdzięczna.
  Zostawiam tu mojego e-maila : w3rcia@poczta.fm

  OdpowiedzUsuń
 4. A tak w ogóle to nie wiem czyich zdjęć użyłeś, ale kto to zobaczy może Cię oskarżyć o łamanie praw autorskich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musisz się o to martwić ;) Zdjęcia brałem z pewniej strony podobnej do ebay'a, która zawierała różne gadżety z HP.

   Usuń
  2. Ale ktoś te zdjęcia robił i może mu się nie spodobać, że je wykorzystałeś bez podania źródła. Na allegro ludzie też wrzucają swoje zdjęcia i mają do nich prawa.

   Usuń
  3. Nie wiem jakby Ci to wyjaśnić. Te autografy należą do jakegoś sklepu w, którym niema setek sprzedających . Sam/Sama sprawdź: http://www.phoenix-entreprise.com/harry-potter-and-the-order-of-the-phoenix.php

   Usuń
  4. Ok, ale czy oni wyrazili zgodę na rozpowszechnianie swych zdjęć? To jest w końcu ich własność intelektualna. Tak samo jakbyś Ty wykonał foty i zobaczył je później na innym blogu. Warto chociaż podać źródło skąd masz zdjęcia.

   Usuń
 5. skoro obiecałeś że będziesz pisał w środy to rób to, a nie ciągle zmieniasz zdanie.
  to psuje twoj "wizerunek" i zle wpływa na twoją wiarygodność. jesli nie chcesz/nie jestes w stanie wywiązać sie ze swoich postanowień to się nie zobowiązuj. Prowadzenie bloga powinno uczyć systematyczności i pewnego rodzaju odpowiedzialności, a z tym u ciebie kiepsko.

  OdpowiedzUsuń